• Grafika zdjęcie główne góra strony

Zatrzymani oszuści

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi śledztwo o sygn. RP I Ds. 41.2016, dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na doprowadzaniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób fizycznych i instytucji bankowych oraz przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, czyli o przestępstwo z art. 258 § 1 k.k.

Działania członków grupy przestępczej i osób współdziałających z nimi polegały między innymi na oszustwach związanych z pośrednictwem kredytowym i doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem tysięcy osób pokrzywdzonych pozostających w trudnej sytuacji finansowej.

W dniu dzisiejszym, w toku tego śledztwa, zostało zatrzymanych sześć osób podejrzanych między innymi o przestępstwa z art. 286 § 1 k.k. i art. 297 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k. Po wykonaniu czynności procesowych związanych z ogłoszeniem postanowień o przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniem podejrzanych, zostaną podane bardziej szczegółowe informacje na temat ich działalności.

Celem upublicznienia tych informacji jest ostrzeżenie kolejnych ewentualnych pokrzywdzonych przed korzystaniem z „usług” oszustów.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przestrzega przed korzystaniem z niesprawdzonych biur pośrednictwa kredytowego i pochopnym podpisywaniem umów pośrednictwa i umów kredytowych, bez sprawdzenia ich treści.

 

O terminie udzielenia kolejnych informacji przedstawicielom mediów poinformujemy poprzez ogłoszenie na stronie internetowej.